medycyna estetyczna Bytom

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

607 71 19 69

Rewolucyjny zabieg biostymulacji skóry z wykorzystaniem osocza uzyskanego z krwi własnej pacjenta. Jego efektem jest regeneracja skóry, poprawa jej koloru, korekta zmarszczek.
Rewolucyjny zabieg biostymulacji skóry z wykorzystaniem osocza uzyskanego z krwi własnej pacjenta. Jego efektem jest regeneracja skóry, poprawa jej koloru, korekta zmarszczek. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego wykonywany w śląskim gabinecie Medest Silesia ma wiele zastosowań – przykładem może być likwidacja oznak starzenia skóry, jej rewitalizacją i odświeżenie oraz walka z nadmiernym wypadaniem włosów (łysieniem).

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe zawiera wiele ważnych czynników wzrostu, które wspomagają naturalne procesy regeneracji, angiogenezy (tworzenia nowych naczyń), pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu. Rezultatem jest widoczne odmłodzenie skóry.

Zastosowanie

  • zmęczona skóra wymagająca rewitalizacji (twarz, szyja, dekolt, dłonie)
  • korekta zmarszczek
  • terapia skóry odwodnionej
  • usuwanie rozstępów i blizn
  • mezoterapia skóry głowy — zapobieganie łysieniu i wypadaniu włosów

Przebieg zabiegu

Aby przeprowadzić zabieg, potrzebna jest własna krew pacjenta. Krew pobiera się tuż przed zabiegiem, a następnie odwirowuje w specjalnej wirówce. Uzyskane tym sposobem osocze jest gotowym preparatem pełnym aktywnych czynników wzrostu. Podaje się go metodą mezoterapii lub jako wypełniacz zmarszczek. Najlepsze rezultaty daje seria kilku zabiegów, wykonywanych raz w miesiącu.
Widoczne efekty zabiegu pojawiają się po miesiącu: następuje poprawa nawilżenia i jędrności skóry, zmniejszenie i spowolnienie procesu pojawiania się zmarszczek, zwiększają się napięcie i elastyczność skóry, wzmacniają się włosy, zahamowany zostaje proces ich wypadania.

Leczenie wypadania włosów za pomocą osocza bogatopłytkowego

Nadmierne wypadanie włosów to częsty problem, którego konsekwencją jest ich widoczne przerzedzenie. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem, zapewnia zahamowanie wypadania włosów i poprawę ich gęstości. Aby uzyskać jak najkorzystniejsze efekty, zabieg powinien być wykonywany w seriach, których ilość należy dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta.