medycyna estetyczna Bytom

Lipoliza iniekcyjna

607 71 19 69

Lipoliza iniekcyjna (intralipoterapia) jest metodą redukcji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Stosowany w niej preparat Aqualyx jest roztworem bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi substancjami działającymi na tkankę tłuszczową są detergenty. W miejscu podania preparatu powstaje lekki (i zamierzony) stan zapalny. Preparat jako detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową — zachodzi lipoliza. Tkanka tłuszczowa ulega zniszczeniu.

ZASTOSOWANIE

Ostrzykiwanie lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w różnych okolicach ciała, np. na podbródku, brzuchu, udach, pośladkach, ramionach, karku czy plecach.

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna polega na ostrzykiwaniu wybranej okolicy ciała przy wykonywaniu minimalnej ilości wkłuć, co ogranicza ból i ryzyko powstawania siniaków. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i swędząca, może też pojawić się obrzęk. Okolica poddana zabiegowi bywa wrażliwa i bolesna (uczucie porównywalne do „zakwasów” po wysiłku fizycznym).

Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu, leków typu aspiryna i innych niesterydowych leków przeciwzapalnych (do czasu całkowitego ustąpienia dolegliwości).

Efekt lipolizy iniekcyjnej w postaci redukcji ilości tkanki tłuszczowej pojawia się stopniowo. Jest to zwykle zmniejszenie obwodu o 3 do 5 cm w miejscu podania preparatu. Efekt zależy od ilości podanego preparatu i ilości wykonanych zabiegów. Zazwyczaj należy wykonać dwie lub trzy serie zabiegów. Na lipolizę iniekcyjną w Bytomiu zapraszam mieszkańców woj. śląskiego.