medycyna estetyczna Bytom

Nici liftingujące z haczykami

607 71 19 69

Zabieg liftingujący z udziałem nici liftingujących PDO z haczykami pomaga wyregulować owal twarzy, zredukować zmarszczki i poprawić gęstość skóry.
PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem — a właściwie wiązką składającą się z różnej liczby stopniowo rozpuszczających się włókien — od dawna stosowanym w chirurgii jako tzw. szwy rozpuszczalne. Proces ich wchłaniania trwa do ośmiu miesięcy. PDO pobudzają w tkankach produkcję nowego kolagenu — białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Dodatkowo stymulują syntezę kwasu hialuronowego. Znajdujące się na powierzchni nici drobne haczyki po implantacji „otwierają się”, dając natychmiastowy efekt „podciągnięcia” skóry.
Po wprowadzeniu pod skórę nici tworzą podtrzymujące i napinające ją rusztowanie. Ich dłuższa obecność w skórze (zanim ulegną rozpuszczeniu) powoduje powstanie mikrozwłóknień, które w naturalny sposób ją podnoszą (także po wchłonięciu się nici).
Liftingujący efekt działania nici jest natychmiastowy, a równocześnie długotrwały — wynika on z powolnej stymulacji skóry do wytwarzania nowego kolagenu.

Wskazania do zabiegu

  • występowanie tzw. chomików
  • opadająca, wiotka skóra na policzkach
  • poprawa owalu twarzy
  • zmarszczki na szyi i dekolcie

Przebieg zabiegu

Pod skórę wprowadzana jest sterylna igła, na której umieszczone są nici PDO z haczykami. Zabieg wymaga znieczulenia miejscowego. Czas jego trwania zależy od liczby wprowadzanych nici, po zakończeniu całej procedury może wystąpić zaczerwienienie i — jak przy każdym użyciu igły — mogą pojawić się zasinienia i obrzęk.
Efekt liftingu (napięcia) skóry widoczny jest natychmiast. Powstałe podczas zabiegu pofałdowania zanikają w ciągu kolejnych trzech tygodni.