medycyna estetyczna Bytom

Usuwanie, wypełniacz zmarszczek - kwas hialuronowy

607 71 19 69

Zabiegi usuwania zmarszczek stają się coraz bardziej popularne. Pojawianie się zmarszczek jest naturalnym procesem, który zachodzi wraz z wiekiem. Zmarszczki mimiczne są efektem starzenia się skóry. Wielu twierdzi, że zmarszczki są jednym z najważniejszych czynników postrzegania naszego wieku, dlatego tego typu zabiegi kosmetyczne są wybierane przez pacjentów.

Usuwanie zmarszczek

Przed podjęciem decyzji o zabiegu likwidacji zmarszczek warto dowiedzieć się w jaki sposób powstają na naszej skórze. Wraz z wiekiem skóra produkuję coraz mniej kolagenu i elastyny, które mają za zadanie wypełniać naszą cerę oraz odpowiadają za jej gęstość.

Najpopularniejsze miejsca, w którym występują zmarszczki to:

 • zmarszczki pod oczami,
 • zmarszczki na czole,
 • zmarszczki mimiczne.

Oprócz wyżej wymienionych, możemy się spotkać z innymi typami zmarszczek jak:

 • zmarszczki palacza,
 • zmarszczki wokół oczu,
 • zmarszczki wokół ust,
 • lwie zmarszczki i wiele innych mniej popularnych.

W jaki sposób można usunąć zmarszczki?

Metod usuwania zmarszczek jest wiele. Jedną z popularniejszych jest zabieg laserowy, który ma za zadanie pobudzić stymulację włókien kolagenowych. Warto zwrócić uwagę, że mniej intensywne zabiegi laserowe pomagają w produkcji kolagenu i elastyny a przy okazji nie niszczą naszej skóry. Laserowe usuwanie zmarszczek jest zabiegiem bezpiecznym i bardzo skutecznym, dlatego gorąco zachęcamy do wyboru właśnie tego typu zabiegu.

Wypełniacz zmarszczek


To substancje wprowadzane za pomocą iniekcji śródskórnych lub podskórnych do istniejących zmarszczek i ubytków. Wypełniacze „wypychają” skórę, powodując jej naciągnięcie. Pobudzają jednocześnie produkcję nowych włókien tkanki łącznej, zwiększając jej sprężystość. Silna stymulacja skóry pobudza ją do regeneracji, dzięki czemu po wchłonięciu wypełniacza zmarszczki są na ogół płytsze niż przed zabiegiem.

Kwas hialuronowy – najczęściej stosowany


Najczęściej stosowaną substancją w wypełniaczach zmarszczek jest kwas hialuronowy: polisacharyd naturalnie występujący w ludzkim ciele, głównie w skórze. Jedną z jego podstawowych cech jest wiązanie wody, a tym samym utrzymywanie prawidłowego nawodnienia tkanek. Okres półtrwania naturalnego kwasu hialuronowego w tkance wynosi tylko 1 do 2 dni. Dzięki odpowiedniej obróbce (chemiczne łączenie cząsteczek kwasu) kwas w wypełniaczu staje się bardziej stabilny. W tkance ulega on powolnej resorpcji, zwiększając — dzięki budowie podobnej do budowy wody — swoją objętość, tworzy „żel”.

Kwas hialuronowy Bytom

Jest to substancja, która występuje naturalnie w naszym organizmie. Jej główną funkcją jest nawilżenie oraz pomoc w utrzymaniu objętości skóry. Wraz z postępującym wiekiem ilość kwasu w naszym organizmie jest coraz mniejsza. Dlatego też w pewnym momencie warto dostarczyć go z zewnątrz. Kwas występują w postaci zastrzyków, tabletek oraz kremów.  

Właściwości kwasu hialuronowego

Jednym z głównych właściwości tego typu substancji jest wiązanie cząsteczek wody. Jest to bardzo ważne czynnik, ponieważ dzięki działaniu kwasu w organizmie zachowana zostaje równowaga wodna. Działanie kwasu przyczynia się do do dobrego samopoczucia oraz poprawy wyglądu skóry.

Kolejną istotną właściwością jest łączenie włókien kolagenowych oraz utrzymanie gładkiej skóry.

Czynniki, na które warto zwrócić uwagę przy zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego:

 • opadające kąciki ust,
 • zwiotczała skóra,
 • znaczne zmarszczki na szyi i czole,
 • zmarszczki wokół ust i oczu

 

Zabiegi kosmetyczne na twarz Bytom:

 • Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym: zabieg ten polega na wstrzyknięciu kwasu pod skórę przy pomocy igły lub kaniuli. Tego typu zabieg stosuje się aby wypełnić zmarszczki wokół ust, na brodzie oraz na czole.
 • Wolumetria: tego typu zabieg stosuje się, gdy chcemy wymodelować rysy naszej twarze, ale chcemy poddawać się zabiegowi przy pomocy skalpela. Kwas wstrzykiwany jest pod skórę. Dzięki temu możemy uzyskać bardziej wydatniejsze policzki, możemy wypełnić niedoskonałości oraz poprawić owal twarzy.
 • Powiększanie ust: tego typu zabieg jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które są niezadowolone z wyglądu swoich ust, chcą je bardziej uwydatnić czy zredukować zmarszczki. w tym przypadku kwas hialuronowy wstrzykuje się bezpośrednio w usta pacjenta.
 • Zabiegi pod oczy: zabiegiem, który bardzo często jest stosowany przy pomocy kwasu hialuronowego jest niwelowanie cieni pod oczami oraz modelowanie i wypełnianie okolic wokół oczu. W tym przypadku również zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu kwasu hialuronowego.

 

Wszystkich zabiegów, które można wykonać przy pomocy kwasu hialuronowego jest dużo więcej. Powyżej zostały wymienione tylko nieliczne. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu z Nami.


WSKAZANIA


zmarszczki statyczne twarzy (czoła), śmiechowe, w okolicach ust
korekta fałdów nosowo-wargowych
korekta kształtu ust, uniesienie opadniętych kącików ust, zwiększenie objętości warg
korekta zmarszczek w okolicach ucha
Zabieg wymaga zastosowania miejscowego znieczulenia (krem nakładany około 30 minut przed zabiegiem). Podając wypełniacz w czerwień wargową, można zastosować znieczulenie stomatologiczne.

Po zabiegu mogą wystąpić miejscowo drobne zasinienia skóry. Efekt utrzymuje się przez 10 do 12 miesięcy.

Zabieg może być wykonany przy użyciu igły lub kaniuli (dodatkowy koszt 30 zł). Ostateczna cena zależy od ilości i rodzaju użytego preparatu.