medycyna estetyczna Bytom

Zabiegi kwasem hialuronowym w Bytomiu

607 71 19 69

Zabiegi z kwasem hialuronowym oferowane mieszkańcom Bytomia pomagają rozwiązać różne problemy skórne. Są one wykonywane przy użyciu profesjonalnych oraz bezpiecznych preparatów medycznych.

Kwas hialuronowy na wygładzenie zmarszczek

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w ludzkim ciele – szczególnie w skórze, gdzie pomaga utrzymać jej nawilżenie oraz elastyczność. Wraz z wiekiem następuje stopniowe niszczenie włókien kolagenowych skóry. Dokonuje się wówczas degradacja tkanek ze znajdującym się w nich kwasem hialuronowym. Zabiegi wykonywane z użyciem tej substancji są więc nakierowane na niwelowanie oznak starzenia się skóry.

Jak działa kwas hialuronowy?

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy jest najczęściej stosowany w celu niwelowania zmarszczek. Substancja ta działa jako wypełniacz za sprawą właściwości hydrofilowych – przyciąga i zatrzymuje wodę. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w skórę w określonych miejscach, aby przywrócić w nich właściwą objętość. W efekcie substancja ta pomaga zniwelować widoczność zmarszczek, co pozwala uzyskać efekt gładkiej i rozjaśnionej cery.

Efekty wykonania odmładzających zabiegów z kwasem hialuronowym mogą być widoczne niemal natychmiast i utrzymywać się przez kilka miesięcy. Jednak czas ich trwania różni się w zależności od działania różnych czynników, takich jak rodzaj zastosowanego kwasu hialuronowego, indywidualne cechy pacjenta i technika zabiegu.

W moim gabinecie oferowane zabiegi z kwasem hialuronowym dla mieszkańców Bytomia są poprzedzone konsultacją. Jej celem jest opracowanie indywidualnego planu dla pacjenta, pozwalającego na uzyskanie wymarzonych rezultatów.