medycyna estetyczna Bytom

Mezoterapia skóry głowy, mezoterapia igłowa

607 71 19 69

Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych z ominięciem nieprzepuszczalnej bariery naskórkowej. Od 30 lat wykorzystuje się ją z powodzeniem w dermatologii estetycznej do ostrzykiwania twarzy i innych części ciała, zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznych.

Mezoterapia igłowa stosowana jest do regeneracji i biorewitalizacji skóry, w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, do poprawy wyglądu i odmładzania skóry.

MEZOTERAPIA IGŁOWA – ZASTOSOWANIE

W medycynie estetycznej mezoterapia igłowa jest stosowana w celu biorewitalizacji twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ramion, pośladków, ud, jak również leczenia cellulitu, rozstępów. Zabiegi są także ważną częścią profilaktyki i leczenia łysienia.

Substancją aktywną jest tu przede wszystkim nieusieciowany kwas hialuronowy i polinukleotydy, które — podawane w małych iniekcjach — powodują znaczący wzrost ilości fibroblastów, kolagenu i elastyny. Widoczny efekt po zabiegu mezoterapii igłowej to poprawa nawilżenia i jędrności skóry, a także przedłużona w czasie poprawa jej napięcia i elastyczności. Następuje zmniejszenie i spowolnienie procesu pojawiania się zmarszczek oraz zmniejszenie wiotkości skóry:

  • mezoterapia skóry głowy — terapia łysienia i wypadania włosów,
  • mezoterapia skóry twarzy, szyi, dekoltu,
  • mezoterapia cellulitu,
  • mezoterapia igłowa,
  • mezoterapia rozstępów.

MEZOTERAPIA IGŁOWA SKÓRY GŁOWY

Mezoterapia igłowa skóry głowy to procedura medycyny estetycznej, która jest najczęściej stosowana w celu zahamowania procesu wypadania włosów. Taki zabieg powszechnie wykorzystuje się w leczeniu łysienia androgenowego. Mezoterapia igłowa skóry głowy pomaga poprawić jej kondycję poprzez dostarczenie bezpośrednio do mieszków włosowych substancji odżywczych, witamin, minerałów i innych składników. Zabieg ten może wzmocnić, zagęścić i zrewitalizować włosy.

W gabinecie Medest-Silesia mezoterapia igłowa jest oferowana mieszkańcom Bytomia.