medycyna estetyczna Bytom

Toksyna botulinowa — botox

607 71 19 69

Jest to oczyszczony preparat białka, uzyskiwany z bakterii Clostridium botulinum. Terapia przy użyciu botuliny (botoksu) jest jedyną metodą zapobiegania i leczenia zmarszczek mimicznych twarzy, która działa na ich główną przyczynę, czyli mięśnie mimiczne. Wstrzyknięta w małej dawce w odpowiednią tkankę mięśniową, powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek, natomiast pozostałe mięśnie funkcjonują normalnie. W wyniku zabiegu przy użyciu botuliny (botoksu) wyraz twarzy nie ulega zmianie, a zmarszczki zanikają.

Zastosowanie

Terapia przeciwzmarszczkowa przy użyciu botuliny (botoksu) stosowana jest w przypadkach konieczności likwidowania:

  • pionowych zmarszczek między brwiami, tzw. lwich zmarszczek
  • poprzecznych zmarszczek czołowych oraz tzw. kurzych łapek
  • nadpotliwości dłoni, pach i stóp

TERAPIA PRZECIWZMARSZCZKOWA – PRZEBIEG

Zabieg trwa około 15 minut (jego czasochłonność zależy od liczby usuwanych zmarszczek). Botulina zaczyna działać po upływie 2 do 3 dni od zabiegu, a pełny jej efekt widoczny jest po minimum 14 dniach.
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta, obejmuje tylko dezynfekcję skóry. Do 5 godzin po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego (intensywnego treningu sportowego) i pozycji leżącej.
Uzyskany efekt utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy (w zależności od pacjenta). Zabieg może być powtarzany. Ponowne wstrzyknięcie botoksu wydłuża czas utrzymywania się efektów i tym samym kolejne zabiegi mogą być wykonywane coraz rzadziej.

Terapia przeciwzmarszczkowa botoksem w Bytomiu – zalety

Botoks w ostatnich latach cieszy się niezaprzeczalną popularnością, a z każdym kolejnym rokiem zabiegów tych wykonuje się coraz więcej. Wiele osób decyduje się na tę formę walki z oznakami starzenia skóry, ze względu na jej liczne zalety. Przede wszystkim toksyna botulinowa wykazuje wyjątkowo wysoką skuteczność w wygładzaniu zmarszczek. Zabieg z wykorzystaniem botoksu wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę jest także bezpieczny i zdecydowanie mniej inwazyjny oraz bardziej komfortowy w porównaniu do alternatywnych zabiegów chirurgicznych. Polega on na miejscowym ostrzyknięciu danego miejsca, co jest nie tylko niebolesne, ale także i wyjątkowo szybkie – cała wizyta w gabinecie może potrwać zaledwie kilkanaście minut.