medycyna estetyczna Bytom

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

607 71 19 69

Z biegiem lat tracimy tzw. objętość tkanek twarzy, ich elastyczność i napięcie. Pojawiają się pierwsze zmarszczki i bruzdy. Stosując wypełniacz możemy odwrócić naturalny proces starzenia się skóry, usunąć zmarszczki lub poprawić kształt np. ust (korekta kształtu ust, powiększenie ust, usunięcie zmarszczek wokół ust).

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Najpopularniejszym i jednocześnie najbezpieczniejszym preparatem służącym do wypełniania zmarszczek, jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w skórze, jest jej elementem budulcowym, wpływa na jej elastyczność i odpowiednie nawilżenie. Kwas hialuronowy jest stosowany do wypełniania zmarszczek ze względu na dużą zdolność do wiązania cząsteczek wody. Dzięki tej właściwości pozytywnie wpływa na stopień nawilżenia skóry. Z biegiem czasu, poziom kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się, pojawiają się pierwsze zmarszczki, początkowo mimiczne i powierzchowne, następnie utrwalone i głębokie.

Wypełnianie zmarszczek dla mieszkańców Śląska

Kwas hialuronowy jako wypełniacz, to specjalnie przygotowany kwas hialuronowy poddany usieciowaniu, przypomina bardzo plastyczny żel, który podawany w odpowiednie miejsce, poprawia elastyczność i napięcie skóry. Kwas hialuronowy poza działaniem wypełniającym ma również miejscowe działanie stymulujące produkcję kolagenu w skórze – kolejnego materiału budulcowego traconego z wiekiem. Dzięki temu z czasem staje się bardziej jędrna i elastyczna. Oferuję usuwanie zmarszczek w Bytomiu mieszkańcom woj. śląskiego. W moim gabinecie zabieg jest poprzedzony konsultacją i odbywa się przy użyciu bezpiecznych preparatów.

Efekty po zabiegu wypełnienia kwasem hialuronowym

Efekt zabiegu podania wypełniacza – kwasu hialuronowego, jest natychmiastowy i utrzymuje się około 10-12 miesięcy, a czasami nawet dłużej. Następnie dochodzi do stopniowej degradacji preparatu. Wpływa to na całkowite bezpieczeństwo stosowania preparatu kwasu hialuronowego, a zabieg można powtarzać dostosowując wypełniacz do aktualnych potrzeb i wyglądu twarzy.

Wskazania do stosowania kwasu hialuronowego-wypełniacza:

  • opadające policzki
  • płaskie policzki
  • bruzdy nosowo-wargowe
  • ubytki objętości w okolicy jarzmowej lub skroniowej
  • tzw. linie marionetki, czyli bruzdy wargowo-bródkowe
  • tzw. chomiki — nieregularny owal twarzy
  • zmieniona linia żuchwy
  • małe lub asymetryczne usta
  • zmarszczki wokół ust
  • zanikająca, rozmazująca się linia ust