medycyna estetyczna Bytom

Nici liftingujące PDO

Zabieg liftingujący z udziałem nici PDO pomaga wyregulować owal twarzy, zredukować zmarszczki i poprawić gęstość skóry.

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, od dawna stosowanym w chirurgii jako tzw. szwy rozpuszczalne.

PDO składa się z różnej liczby włókien, które stopniowo się rozpuszczają. Proces wchłaniania trwa do ośmiu miesięcy. PDO pobudzają w tkankach produkcję nowego kolagenu — białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Dodatkowo stymulują syntezę kwasu hialuronowego.

Nici po wprowadzeniu podskórnym tworzą rusztowanie dla skóry, podtrzymując ją i napinając. Ich dłuższa obecność w skórze (zanim ulegną rozpuszczeniu) powoduje powstanie mikrozwłóknień, które w sposób naturalny podtrzymują skórę (także po wchłonięciu nici).

Efekty zabiegu to lifting, poprawa jędrności i sprężystości skóry, wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie skóry.

Wskazania do zabiegu

  • pionowe i poziome zmarszczki czoła
  • opadająca, wiotka skóra na policzkach
  • pomarszczone policzki
  • poprawa owalu twarzy
  • poprawa kondycji skóry w okolicach oczu
  • zmarszczki skóry na szyi i dekolcie

Przebieg zabiegu

W czasie zabiegu pod skórę wprowadzana jest sterylna, bardzo niewielka i cienka igła, na której umieszczone są nici PDO. Czas trwania zabiegu zależy od ilości wprowadzanych nici. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i — jak przy każdym zabiegu z użyciem igły — mogą pojawić się zasinienia.

Efekt nie pojawia się zaraz po zabiegu. Ujawnia się stopniowo, wraz z rozpoczęciem stymulacji syntezy kolagenu i kwasu hialuronowego. Utrzymuje się przez cały czas działania nici PDO w skórze (do ośmiu miesięcy). Efekty estetyczne widoczne są nawet do dwóch lat.